WOJCIECH KUCHARCZYK

(ur. 1969 r.) Artysta audiowizualny, muzyk, działacz. Absolwent katowickiej Akademii Sztuk Pięknych i jej wykładowca w latach 1999 – 2005. Od lat próbuje łamać granice i podziały w sztuce. Ma na koncie realizację licznych wystaw i koncertów, wydanie dziesiątek płyt, autorską książkę “Na sam koniec”, spektakle muzyczne i taneczne, albumy i inne projekty. Koncertował w Europie, a także w USA, Meksyku czy Kirgistanie. Prace wizualne i instalacje dźwiękowe pokazywał w nie mniej odległych miejscach, na przykład w Palestynie.

+więcej

W ciągu kilkudziesięciu lat pracy artystycznej autor wystaw indywidualnych i uczestnik zbiorowych we wciąż działających, jak i już nieistniejących galeriach, m.in.: BWA w Katowicach, Bęc Zmiana w Warszawie, Galeria Manhattan w Łodzi, Galeria Otwarta Rafała Bujnowskiego w Krakowie, CSW Kronika w Bytomiu, Mózg w Bydgoszczy, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Galeria Entropia we Wrocławiu, ON w Poznaniu, Museum Ludwig w Kolonii czy Musee D’art Moderne w Liege.

Od 1995 prowadzi wydawnictwo płytowe Mik Musik. Od 2014 zajmuje się także muzyczną działalnością kuratorską, np. dla festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Podróżował dużo. Ciągle to robi. Fan wszelkiego rodzaju wunderkammern i ogrodnictwa.

-mniej