Sense of dread to wystawa artystycznego kolektywu rodzinnego Witkowskich. Anna zajmuje się działaniami z pogranicza dizajnu i „piractwem” wizualnym, tworzy instalacje , Adam natomiast głównie eksperymentami z dźwiękiem i video, Maja współtworzy razem z tatą punkową kapelę Samorządowcy. Ich wspólne projekty są konsekwencją wcześniejszych zainteresowań metafizyką codzienności, życiem rodzinnym, dźwiękiem, oddziaływaniem subkulturowym. W Cieszynie będziemy mogli zobaczyć premierowe prace wykonane specjalnie na wystawę w Szarej. Poczucie niepokoju, przeczucie śmierci, odczucia mistyczne być może będą stanowić oś tego projektu, ale jak to u Witkowskich nie wszystko jest takie jakim się wydaje być.
Samorządowcy to zespół punkowo-familijny. Adam Witkowski gitara i jego córka grająca na perkusji. Obydwoje śpiewają. Grają coś na kształt punk’a wynika to jednak nie z powodów ideologicznych lecz z chęci i potrzeby upraszczania komunikatu oraz formy do minimum.
Materiał na pierwsza płytę jest już nagrany, ich utworu można tez usłyszeć na Strefa AV, „składance” wydanej przez Galerię Szara.
www.myspace.com/samorzadowcy

->+więcej

ANIA WITKOWSKA
(ur. 1978) w latach 1998–1999 studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 1999–2003 studiowała na wydziale grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (dyplom z wyróżnieniem z projektowania graficznego w pracowni Janusza Górskiego i z malarstwa w pracowni Włodzimierza Łajminga). Wybrane Wystawy indywidualne: 2002 „od nowa” Dom Muz, Toruń; 2003 „folklor człowieka epoki industrialnej” Galeria m2, Kolonia Artystów, Gdańsk; 2004 „Sztuczne lasy” Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Gdańsk; 2006 „widoki” z Adamem Witkowskim, Galeria „Pies” Poznań. Ania Witkowska często używa w swojej sztuce znaków powszechnie znanych. Wykorzystuje logotypy wielkich firm i wprowadza w nie wirusa sztuki, który igra ze światem reklamy i strategiami marketingowymi.
www.aniawitkowska.com
ADAM WITKOWSKI
(ur. 1978) Zajmuje się malarstwem, instalacją, wideo, dźwiękiem i jeszcze mnóstwem innych rzeczy.
Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku 1998-2004, dyplom u Wojciecha Zamiary, inicjator efemerycznych pokazów Znajomi znad morza (dotąd odbyło się pięć edycji imprezy), współautor festiwalu Have a noise day, uczestnik wielu wystaw oraz przeglądów filmowych i multimedialnych.
Wraz z Mikołajem Trzaską stworzył muzykę do spektaklu „Odys-Seas” Leszka Bzdyla i Robert Rumasa, prezentowanego podczas międzynarodowego festiwalu teatralnego SEAS. Pierwszy solowy materiał audio zrealizował pod szyldem 0404 (wydany w 2003 przez Pracownia Ludzie Gdańsk Records).
W roku 2005 był producentem Radio Copernicus, a od roku 2006 jest współtwórcą Radio Simulator, współorganizował pierwszą edycję festiwalu THEONEMINUTES. Wykłada na Akademi Sztuk Pięknych w Gdańsku.
www.adamwitkowski.com

-mniej

wróć do > Archiwum Szarej 2002-2020
wróć do > wystawy 2008

Ania Witkowska , Adam Witkowski „Sense of Dread”
Samorządowcy – koncert

wernisaż: 15.12.2008
wystawa: 15.12.2008 – 5.01.2009