DANIEL ROSTECKI – urodzony w Przemyślu, obecnie mieszkaniec Rzeszowa. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. St. Wyspiańskiego w Jarosławiu. W 2004 roku ukończył studia z wyróżnieniem na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, uzyskując dyplom w Pracowni Rzeźby Prof. Jerzego Fobera.

->+więcej

Finalista trzeciej edycji Konkursu Prezydenta RP „Na najlepszy Dyplom Ukończenia Studiów w Zakresie Sztuk Pięknych i Sztuk Projektowych”. W 2008 laureat w dziedzinie rzeźby konkursu „Obraz, grafika, rzeźba roku” BWA w Rzeszowie nagrodą Dyrektora galerii.Prace prezentował na wystawach indywidualnych oraz ekspozycjach zbiorowych w kraju i zagranicą. Realizuje się w wielu dziedzinach plastycznych, w tym w sztukach projektowych i aranżacji wnętrz.
Prace Daniela Rosteckiego są efektem autorskiej analizy plastycznej wynikającej z obserwacji rzeczy lub doświadczanych sytuacji. Synteza ta, pod pozorem prostych kompozycji sugestywnych zestawień, kryje w sobie tzw. drugie dno – skondensowane emocje oraz drogę do podświadomych skojarzeń

-mniej

wróć do > Archiwum Szarej 2002-2020
wróć do > wystawy 2003

Daniel Rostecki “Gra witacja”
wernisaż 07.07.2003, g. 18.00
wystawa 07.07-13.07.2003