Barbara Maroń
W latach 1987 – 1989 współprowadziła Galerię „gt” w Krakowie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Członek – założyciel Stowarzyszenia Fort Sztuki. Kurator pierwszej edycji Festiwalu Fort Sztuki ’93 ( w Forcie św. Benedykta w Krakowie) W latach 1994 – 2000 brała udział w pracach Komitetu Programowego i Organizacyjnego Festiwali „Fort Sztuki”. Animatorka wielu wydarzeń artystycznych w kraju i zagranicą. W 1998 roku razem z Arturem Tajberem była kuratorem Festiwalu Polskiego Performance i wystawy Sztuki Procesualnej w Kunstverein Friedrichshafen w ramach Bodenzee Festival.

->+więcej

Przez długi czas zajmowała się dualistyczną naturą relacji przedmiotu i cienia zwiażkami pijęciowymi konwencjonalnych znaków i ich wizualnych, fizycznych reprezentacji, opraz instalacją „site specific”.
W pracach z ostatnich pięciu lat skupia się na subiektywnie formułowanej istocie podobieństwa. Dokonując prostych zestawień ikonicznych (przy użyciu fotografii, grafiki komputerowej i cyfrowego wideo) bada charakter, nastrój i subtelne, drugoplanowe zależności zachodzące pomiędzy nośnikami znaczeń, pojęć i emocji. Dotyka problemów zwiazanych z naturą procesu identyfikacji, samoidentyfikacji i kreacji wizerunku, zbliżając się równocześnie do rzeczowej analizy praktyk reklamy, marketingu i innych mechanizmów społecznej manipulacji.

-mniej

wróć do > Archiwum Szarej 2002-2020
wróć do > wystawy 2004

Barbara Maroń „Kolekcja banalna”
wernisaż: 15.03.2004, godz. 18.00
wystawa: 15.03-2.04.2004