Galeria Szara we współpracy z BAZARem zapraszają na koncert zespołu:

N A G R O B K I

kiedy: 9.09.2016 / g. 20.00
miejsce: BAZAR Concept Store , ul. Chorzowska 7b
organizatorzy: Galeria SZARA, BAZAR
bilety: 10 PLN (do kupienia w SZAREJ i w BAZARZE)

Zespół muzyczny Nagrobki tworzą: Adam Witkowski i Maciej Salamon (Adam gra na bębnach i śpiewa, Maciek gra na gitarze i też śpiewa, obaj piszą muzykę i teksty). Formacja powstała jako side-projekt ich macierzystego zespołu Gówno. 01.01.2014 ukazała się pierwsza płyta zespołu zatytułowana: Pańskie Wersety, która bezspornie i całkowicie obiektywnie była również pierwszą polską płytą roku 2014, a jej cały nakład (17 sztuk!!!) wyprzedał się zaledwie w
kilka minut.

Po tym spektakularnym sukcesie zespół zabrał się za całkowicie poważną pracę nad nowym materiałem, utrzymanym w autorskiej stylistyce nekropolo i w grudniu 2015 wydał na świat płytę Stan Prac.

“Stan Prac” to zgodnie z tym czego można spodziewać się po zespole o tej nazwie oraz zgodnie z tym do czego przyzwyczaili na swoim pierwszym wydawnictwie “Pańskie Wersety” z roku 2014 – teksty wszystkich piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu. W tej dziedzinie zespół jest bardzo konsekwentny. Muzyka natomiast jest mieszanką wielu wpływów – od starego polskiego big beat’u przez gitarowy noiz, zimną falę, a nawet bardzo wczesny black metal.
Płyta zawiera piosenki, które są rozszerzoną i przearanżowaną wersją repertuaru znanego z surowych koncertów duetu. Ci którzy słyszeli Nagrobki na żywo (m.in. na katowickim Off’ie, łódzkim Domoffon’ie, krakowskim Unsound’zie czy poznańskim Springbreak) mogą być nieco zaskoczeni, ale raczej nie rozczarowani.

Wydawcą materiału jest warszawska wytwórnia BDTA oraz Nagrobki. Produkcją zajął się sam zespół. Płytę nagrał i zmiksował, a także zagrał na syntezatorach i gitarach Adam Witkowski, za mastering odpowiada Piotr Pawlak.

Więcej informacji o zespole i koncertach można znaleźć na profilu zespołu:www.facebook.com/zespolnagrobki oraz na stronie wytwórni BDTA:www.bdta.pl