14711655_1791330004485493_5231946053259148493_o

data: 17.10 / wtorek / godzina 17.00
miejsce: Galeria Szara, ul. Misjonarzy Oblatów 4, Katowice
koszt: udział w warsztatach bezpłatny
zgłoszenia na warsztaty: warsztaty@galeriaszara.pl

 

Zapraszamy na warsztaty z artystą Pawłem Szeiblem – autorem aktualnej wystawy w Galerii Szara pt. “Pielęgnowanie trudnych sytuacji”.
Po krótkiej prezentacji na temat Land Artu wspólnie stworzymy MAKIETĘ MIASTA opanowanego przez rośliny. Instalacja artystyczna powstanie z nasion, sadzonek oraz różnorodnych elementów konstrukcyjnych i podłoży umożliwiających wzrost roślin tj. ziemia, gąbki, trociny, filc. Wykonamy modele budynków, dróg, mostów, samochodów, po czym oddamy je we władanie roślinom.
Po zakończeniu warsztatów makieta będzie podlewana i pielęgnowana przez wyznaczonych opiekunów-ogrodników, a rozwój sytuacji ogrodniczej w “mieście” codziennie dokumentowany. W rezultacie powstanie krótki filmik pokazujący proces “przejęcia kontroli” przez rośliny.

Na warsztaty zapraszamy osoby w każdy wieku, ale szczególnie zachęcamy do udziału w parach lub grupkach międzypokoleniowych, np. dzieci z dorosłymi, wnuki z dziadkami, młodsze dzieci ze starszym, etc. Dzięki temu będziemy mogli się wspierać i uzupełniać oraz wymieniać doświadczeniem.
————————–————————–—————-
Paweł Szeibel ukończył studia na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W latach 2006–2007 studiował na Universidad de Castilla-La Mancha w Hiszpanii. Dyplom z wyróżnieniem obronił w 2008 roku. Obecnie jest asystentem na Wydziale Artystycznym macierzystej uczelni. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Śląskiego.
Szeibel tworzy obrazy, warsztaty, akcje społeczne oraz instalacje w przestrzeni miejskiej. W sztuce sięga do obszarów zarezerwowanych dla botaników i ogrodników. W jego działaniach duże znaczenie odgrywa eksperyment, otwartość na niespodziewane efekty funkcjonowania prac typu work in progress.

Projekt “MEDIALIŚCI 3.0” współfinansowany z budzetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego