autorzy: Olga Drenda, Agata Pankiewicz, Marcin Przybyłko, spotkanie poprowadzi Agnieszka Obszańska
termin: 16.11.2016 / środa / g. 18.00-20.00
Wydarzenie w ramach Festiwalu Ars Cameralis 2016

 

Spotkanie z Olgą Drendą, autorką książki “Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w czasie transformacji” oraz Agatą Pankiewicz i Marcinem Przybyłką, współautorami książki “Hawaikum. W poszukiwaniu istoty piękna”.

Choć “Hawaikum” pod redakcją Moniki Kozień, Marty Miskowiec i Agaty Pankiewicz oraz “Duchologia polska” Olgi Drendy powstały niezależnie od siebie, obie publikacje skupiają się na osobliwościach okresu polskiej transformacji i tym, co po nim pozostało. Autorzy i autorki “Hawaikum” z reporterską czułością przyglądają się wizualnym dziwactwom w pejzażu naszego kraju, tropiąc egzotyczne elementy mające go upiększyć. Z kolei Olga Drenda, sięgając do derridiańskiego terminu hauntology, bada kolektywną i prywatną pamięć przełomu lat 80. i 90. Interesują ją budzące niepokój zgrzyty w pamięci, napięcia pomiędzy wydarzeniami historycznymi a popkulturą tamtego czasu.

Dyskusja jest dopełnieniem wystawy “Hawaikum. Sny, które powstały w głowach niepozornych ludzi”, którą od 5 listopada można oglądać w ramach Festiwalu Ars Cameralis w Galerii Szarej.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Obszańska.

⦿

Więcej informacji o samym festiwalu:
https://www.facebook.com/events/1370774609601209/

⦿

FESTIWAL ARS CAMERALIS 2016
4—26.11.2016

⦿
Wstęp wolny.