Z nieskrywaną radością informujemy, że 1. Aukcja Sztuki Współczesnej Galerii Szara spotkała się z bardzo dobrym odbiorem i dużym zainteresowaniem. Podczas licytacji oraz sprzedaży poaukcyjnej, swoich nowych właścicieli znalazło ponad 50 % prac. Najwyższą cenę osiągnął obraz Poli Dwurnik, a największe emocje towarzyszyły licytacjom rysunków Bartosza Kokosińskiego oraz Szymona Kobylarza.
Zwycięzcom licytacji GRATULUJEMY!

Aukcja nie odbyłaby się gdyby nie pomoc i zaangażowanie wielu osób, dlatego serdecznie DZIĘKUJEMY:
– wszystkim osobom biorącym udział 1.Aukcji Sztuki Współczesnej Galerii Szara, a przede uczestnikom i zwycięzcom samej licytacji!
– osobom, które wzięły udział w wydarzeniach towarzyszących: wernisażu i wystawie przedaukcyjnej, oprowadzaniu kuratorskim oraz w wykładzie,
– artystkom i artystom, którzy zdecydowali się nam zaufać i wystawić swoje prace tym samym wspierając Szarą i jej działania w przyszłym roku,
– partnerom i patronom Aukcji za wsparcie i zaufanie: Artinfo.pl Magazyn Szum oraz Rektorowi Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach,
– wszystkim tym, którzy doradzali, promowali, polecali, udostępniali – wielka robota!
– wolontariuszkom i wolontariuszom oraz pozostałym osobom, które pomagały na miejscu i w terenie,
– Dariusz Fodczuk za niezwykle zgrabne, zabawne i skuteczne przeprowadzenie licytacji,
– Paulina Olszewska za wykład, który zainspirował przynajmniej kilka osób do udziału w aukcji,
– Katarzyna Szczytowska z Social Life – za pomoc w promo i docieraniu z info tam gdzie należało dotrzeć,
– Adrian Chorębała z Rondo Sztuki- za wsparcie pomysłu od samego początku,
– BAZAR za zestaw do ćwiczeń,
– Katarzyna Sagatowska za inspirację i bycie niedoścignionym wzorem oraz Monika Drożyńska za “róbcie to” wypowiedziane w odpowiednim momencie,
– Wieslaw Rzeka za wykonanie “przynoszącego szczęście” młotka aukcyjnego,
A na koniec dziękujemy organizatorom czyli samym sobie, bo właściwie dlaczego nie. A za tym wszystkim stali i od kilku miesięcy ciężko pracowali Joanna Rzepka-Dziedzic, Emanuela Kobylarz i Łukasz Dziedzic.

Przypominamy też, że dochód z Aukcji zostanie przeznaczony na działalność Galerii Szara i jej projekty w 2017 r.!

W dniu 11 grudnia w Galerii Szara odbędzie się 1. Aukcja Sztuki Współczesnej, z której dochód zostanie przeznaczony na rozwój nowej siedziby Galerii oraz realizację wystaw i projektów w 2017 roku. Nie jest to jednak typowa aukcja charytatywna, ponieważ znaczna część wylicytowanej kwoty trafi do artystów.

Mamy nadzieję, że cykliczna organizacja tego typu imprezy będzie miała silny wpływ na ożywienie rynku sztuki w regionie, co bezpośrednio przełoży się na powstawanie i rozwój znaczących prywatnych kolekcji sztuki oraz wzmocnienie sytuacji twórczej i materialnej artystek i artystów, jak i samej galerii.

I. Aukcja Sztuki Współczesnej Galerii Szara to selektywny wybór ponad 60 prac najważniejszych artystek i artystów polskiej sztuki współczesnej oraz przedstawicieli młodego pokolenia, w tym wybitnych reprezentantów śląskiego środowiska.
W ramach aukcji na licytację swoje prace wystawią (w kolejności alfabetycznej): Jakub Adamek, Basia Bańda, Tomek Baran, Natalia Bażowska, Bettina Bereś, Dorota Buczkowska, Izabela Chamczyk, Maciej Chodziński, Maciej Cholewa, Sławomir Zbiok Czajkowski, Iwona Demko, Monika Drożyńska, Pola Dwurnik, Michał Gayer, Mateusz Hajman, Karolina Jabłońska, Szymon Kobylarz, Bartosz Kokosiński, Dominika Kowynia, Katarzyna Lamik, Izabela Łęska, Justyna Mędrala, Łukasz Patelczyk, Aga Piotrowska, Dominik Ritszel, Natalia Rybka, Maciej Salamon, Anka Sielska, Michał Smandek, Kama Sokolnicka, Paweł Szeibel, Szymon Szewczyk, Radek Szlaga, Radek Szlęzak, Małgorzata Szymankiewicz, Andrzej Tobis, Rafał Wilk, Anna Witkowska, Adam Witkowski, Miłosz Wnukowski, Bartosz Zaskórski.

Na aukcji znajdą się pace zróżnicowane pod względem formalnym i artystycznym. Oprócz malarstwa, grafiki i rysunku można będzie zakupić m.in. obiekty i fotografie.
Ceny wywoławcze wystawionych dzieł rozpoczynać się będą już od 300 zł.
Katalog prac dostępny od 21 listopada na: https://galeriaszara.pl/aukcja/katalog/

PROGRAM WYDARZENIA:

2 – 10 grudnia – wystawa przedaukcyjna

2 grudnia, 19.00 – wernisaż wystawy

7 grudnia, 19.00 – oprowadzanie kuratorskie

9 grudnia, 19.00 – wykład “Kolekcjonowanie i inwestowanie w sztukę”

11 grudnia, 17.30 – 1 Aukcja Sztuki Współczesnej w Galerii Szara w Katowicach

Przedsięwzięcie objęte honorowym patronatem Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.
Partner Aukcji: Artinfo.plwww.artinfo.pl
Patronat medialny: Magazyn Szumwww.magazynszum.pl