IRMINA RUSICKA

(ur. 1990 r.) Artystka wizualna, autorka instalacji, wideo i prac badawczych. Absolwentka psychologii i historii sztuki w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Wrocławskim (2014) oraz sztuki mediów na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (2017). W ramach wymiany międzyuczelnianej studiowała sztukę mediów na ASP w Warszawie w pracowni Krzysztofa Wodiczki i prof. Grzegorza Kowalskiego (2016–2017). Od 2018 pracuje na Akademii Sztuki w Szczecinie.

+więcej

W swoich pracach łączy krytyczną wypowiedź społeczno-polityczną z wymiarem egzystencjalnym. Wyczuwalny jest w tym wisielczy humor i element wkurwu.
Mieszka w Warszawie. Pracuje indywidualnie, jak i w duecie z Kasprem Lecnimem.

Laureatka Talentów Trójki 2018 w kategorii sztuki wizualne, nagrody WARTO 2019 w kat. sztuki wizualne, finalistka Nagrody Fundacji Grey House 2018. Jej prace były pokazywane m.in.: w BWA Warszawa, Muzeum Współczesnym Wrocław, BWA Wrocław, CSW Łaźnia w Gdańsku, CSW Kronika w Bytomiu, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Mysteskyi Arsenal w Kijowie, Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki czy Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Jej prace znajdują się w Kolekcji Zachęty Sztuki Współczesnej, oddział w Szczecinie.

-mniej