23. Drożyńska Monika
Koszulka, 2016
Rozmiar S / technika własna (haft)

Opis Pracy:

Miłość 2.

Mój tata jest dentystą. Kocha chodzić na siłownie i jeździć na rowerze. Z miłości wyhaftowałam mu spodenki i koszulkę, to umiem robić najlepiej. Tata kocha sztukę, a ja kocham tatę. Z miłości do niego zostałam artystka. Ostatnia wystawę w Moma oglądał 6 godzin. Mówię mu “tata, chodź idziemy na zakupy do Vivven Westwod”. Tata mówi “idź Misiu sama, ja tu jeszcze pooglądam. Załatw tą sprawę z Szarą. Daj im mój strój do gimnastyki, nie sobie sprzedadzą”. Miłość rządzi, zwłaszcza na święta.

Cena wywoławcza: 500 zł /dzięki uprzejmości artystki cała wylicytowana kwota zostanie przeznaczona na wsparcie Galerii Szara/
sprzedane

Nota biograficzna:

Monika Drożyńska (ur. 1979)
Artystka i projektantka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się projektowaniem ubrań, haftuje, pracuje z tkaniną, którą często łączy z akcjami społecznymi oraz instalacjami w przestrzeni publicznej. Pracuje jako animatorka kultury, wykładowczyni, prowadzi warsztaty edukacyjne.
Nazywa się twórczynią miejsc i spotkań m.in. Punktu (2004-2010) – nazywanego pierwszym konceptstorem w Polsce, Modnego Drobiazgu (2013-) oraz Szkoły haftu dla pań i panów Złote rączki (2015). Laureatka prestiżowego konkursu British Council International Young Fashion Entrepreneur. Współpracowała m.in. z Centrum Sztuki Współczesnej Zamkiem Ujazdowskim, Zachętą Narodową Galerią Sztuki i Teatrem Wielkim Opera Narodowa w Warszawie; Galerią Arsenał w Białymstoku, Muzeum Współczesnym we Wrocławiu; Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, Museum Quartier w Wiedniu oraz European Culture Association w Istambule. Stypendystka Ministerstwa Kultury oraz Visegrad Artist Residency Program. Finalistka Konkursów Kulturalne odloty Gazety Wyborczej oraz Kulturysty– konkursu radiowej Trójki. Dwa razy nominowana do Paszportów Polityki. Jej prace znajdują się w zbiorach Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Muzeum Narodowego w Krakowie (kolekcja XX wieku), kolekcji Deutsche Bank. Mieszka i pracuje w Krakowie.

www.monika.drozynska.pl

www.szkolahaftuzlateraczki.pl