66. Zaskórski Bartosz
I wtedy okazało się, że umarłem, 2016
Słuchowisko z cyklu: I wtedy okazało się, że umarłem
Słuchowisko, kaseta, walkman
Sygnowane na odwrocie

Słuchowiska, które stanowią część projektu pt. I wtedy okazało się, że umarłem, który był pokazywany w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie oraz Bunkrze Sztuki w Krakowie.

Przeczytałem jakiś czas temu książkę, która opisywała wierzenia ludów syberyjskich. Ludzie ci dzielą świat na świat środkowy, w którym żyją, świat górny i świat dolny. Te dwa ostatnie to krainy zmarłych. W trakcie czytania o świecie dolnym, nazywanym również piekłem albo dolną wsią, zacząłem odkrywać zbieżności między jego opisami, a miejscem w którym mieszkam. Początkowo uznałem to za zbieg okoliczności, jednak w trakcie lektury dotarło do mnie, że widocznie kiedyś umarłem. (…)

Cena wywoławcza: 500 zł
sprzedany

Nota biograficzna:

Bartosz Zaskórski (ur. 1987)
Studia na ASP Katowice. Dyplom z wyróżnieniem w 2016. Zajmuje się rysunkiem, projektuje książki, pisze i nagrywa słuchowiska, tworzy obiekty. Jako muzyk działa pod nazwą Mchy i porosty. Pochodzi ze wsi Żytno. Jego prace można było oglądać między inny- mi w CSW Zamek Ujazdowski, Bunkrze Sztuki, BWA Tarnów oraz CSW Kronika w Bytomiu. Jest doktorantem w pracowni Rysunku narracyjnego Dariusza Vasiny oraz Jakuba Woynarowskiego.

bartoszzaskorski.blogspot.com