45. Rybka Natalia
Zawsze zielone, 2016
Z cyklu: Wielopokoleniowe
30x30 cm / ołówek na papierze
Sygnatura na odwrocie
Cena wywoławcza: 350 zł
niesprzedany /dostępny w sprzedaży poaukcyjnej/

Nota biograficzna:

Natalia Rybka (ur. 1988)
Ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. w Bytomiu w 2007 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na kierunku Malarstwo w roku 2016. Dyplom obroniła z wyróżnieniem w pracowni prof. Andrzeja Tobisa oraz prof. Antoniego Kowalskiego.
Brała udział w projektach scenograficznych takich jak: projekt i realizacja scenografii w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego do spektaklu pt. Elling w reżyserii Michała Wawrzeckiego.
Uczestniczyła w wystawach zbiorowych takich jak: Granice rysunku w Poznaniu, 2012; Nowy obraz/nowe spojrzenie w Poznaniu, 2013/2016; Obraz roku w Katowicach, 2015/2016; Figurama, Artystyczna podróż Hestii w Warszawie, Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch w Warszawie, 2015; Międzynarodowa Wystawa Rysunku Studenckiego Rysować-Naturalnie w Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim, 2016; Najlepsze Dyplomy ASP 2016, Wielka Zbrojownia, Gdańsk; zdobywczyni nagrody Grand Prix w konkursie Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie oraz nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.
W swojej twórczości zajmuje się badaniem natury człowieka w kontekście metafizycznym. Ukazując piękno i tajemniczość natury chce pokazać w nim człowieka, cząstkę tego niezrozumiałego i nieogarniętego otoczenia, w którym się znajduje, jak również to, że jest z nim nierozerwalnie związany. W przedstawieniu natury doszukuje się cech Boga osobowego, zagłębia się w Jego obecności i nabiera cech bożego charakteru.

www.facebook.com/natalia-rybka