24. Dwurnik Pola
Ładna kompozycja, 2016
Z cyklu: Seria Główna
33x27 cm / olej na płótnie
Sygnowana na odwrocie: Pola Dwurnik Ładna kompozycja 2016
Cena wywoławcza: 2000 zł
Cena sprzedaży: 3500 zł

Nota biograficzna:

Pola Dwurnik (ur. 1979)
Artystka wizualna. Uprawia malarstwo olejne, różne formy rysunku, kolaż i sztukę poczty. Prowadzi także działalność wydawniczą (self-publishing), redaktorską oraz pisze i wykonuje piosenki.

W latach 1998-2003 studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2004-2005 była rezydentką Stiftung Laurenz Haus w Bazylei. W 2008 roku znalazła się w międzynarodowym finale Henkel Art Award for Contemporary Drawing w Wiedniu. W 2010 roku była rezydentką mobilnej platformy artystycznej The Knot w Berlinie, Warszawie i Bukareszcie. Jest autorką czterech książek z rysunkami oraz wydanej w 2013 roku publikacji „Girl on Canvas. Dziewczyna na płótnie”, do której współtworzenia zaprosiła m.in. Olgę Tokarczuk, prof. Marię Poprzęcką, Piotra Lachmanna, dr Andrzeja Depkę, Oskara Ziętę i innych.

Od 2014 roku Dwurnik prowadzi wielką międzynarodową zbiórkę znaczków pocztowych do serii kolaży World Post Stamp Trzy pierwsze prace z tej serii zimą 2013 roku zostały ukradzione z wystawy w Galerii Kordegarda (NCK) w Warszawie i nigdy nie zostały odnalezione.

Prace Poli Dwurnik znajdują się m.in. w kolekcjach Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie, Muzeum Współczesnego Wrocław we Wrocławiu oraz w kolekcjach prywatnych na całym świecie.

Od początku 2015 roku artystka współpracuje ze szwajcarską Galerie Idea-Fixa w Bazylei. Pola Dwurnik mieszka w Berlinie i Warszawie.

Oficjalne strony:
www.poladwurnik.com
www.facebook.com/apoloniadwurnik
www.instagram.com/poladwurnik