Aktualności

Warsztaty Rodzinne – szyjemy notesy!

Warsztaty rodzinne służą pogłębianiu więzi i wymianie doświadczeń. Zapraszamy do udziału rodzinne pary: opiekun + dziecko.
Zgłoszenia i pytania:
warsztaty@galeriaszara.pl / tel. 502 764 146
Czas: 19.09.2017 w godzinach 17:00-18:30
Miejsce: Galeria Szara
ul. Misjonarzy Oblatów 4, Katowice

Szara na Warsztat

WARSZTATY w SZAREJ to pomost pomiędzy sztuką, artystami i jej odbiorcami, a także sposób na zamianę miejscami. W SZAREJ na WARSZTAT nie ma podziału na tych co wiedzą jak robić sztukę współczesną i tych co przyszli się tego nauczyć. Tu poznajemy, pracujemy i bawimy się razem, wspólnie poszerzając nasze kompetencje twórcze oraz rozumienie SZTUKI.

Galeria SZARA to niezależna instytucja kultury prowadzona przez Fundację Kultury Audiowizualnej “Strefa Szarej”, zajmująca się popularyzacją, promocją oraz edukacją z zakresu sztuki współczesnej. Realizujemy i prezentujemy projekty artystyczne, średnio raz w miesiącu zapraszając do naszej przestrzeni przy ul. Misjonarzy Oblatów 4 w Katowicach na nową wystawę.

WYSTAWY to baza naszych działań, punkt wyjściowy do kolejnych aktywności, takich jak spotkania, pokazy, koncerty, ale przede wszystkim WARSZTATY.

Dlatego bierz z nami SZARĄ na WARSZTAT i do dzieła!

kontakt: warsztaty@galeriaszara.pl

ZAJĘCIA PROWADZĄ:

mgr Joanna Rzepka-Dziedzickoordynatorka programu edukacyjnego w Galerii Szara; absolwentka Akademii Sztuk Pięknych (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu gdzie ukończyła w stopniu magisterskim trzy kierunki: Edukację Artystyczną, Krytykę i Promocję Sztuki oraz Fotografię Intermedialną. Absolwentka Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opawie (Czeska Republika). Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prowadziła zajęcia z zakresu sztuki, fotografii oraz Nowych Mediów, a także teorii, estetyki, marketingu sztuki m.in. na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach – Instytut Sztuki w Cieszynie, oraz w szkołach średnich, zawodowych i podstawowych.

oraz artyści oraz absolwenci i studenci ASP.

WARSZTATY RODZINNE

Warsztaty tematyczne skierowane do dużych i małych. Liczy się tu współpraca, wzajemna nauka i wymiana doświadczeń pomiędzy dziećmi, dorosłymi i artystami. Uczestnicy spotkań spędzają kreatywnie czas, zdobywając jednocześnie wiedzę, umiejętności i doświadczenia, a to wszystko podczas dobrej zabawy.

terminy: warsztaty będą realizowane w wybrane soboty.

koszt: 30zł – osoba / 40zł – para

Aktualne terminy i tematy warsztatów znajdziecie na naszym facebook’u.

facebook.com/szaranawarsztat

zgłoszenia i pytania: warsztaty@galeriaszara.pl / tel.502 764 146

KURS RYSUNKU I MALARSTWA DLA MŁODZIEŻY

Zajęcia rozwijają umiejętności plastyczne oraz kompetencje artystyczne uczestników. Podstawą spotkań będzie kurs rysunku i malarstwa poszerzony o elementy działań z zakresu sztuki współczesnej.

Kurs może pełnić rolę zajęć przygotowujących do egzaminów wstępnych do szkół plastycznych oraz na studia artystyczne. W programie m.in. zajęcia z rysunku, malarstwa sztalugowego, kompozycji, praca z modelem, martwa natura, ale także wprowadzenie do technik multimedialnych.

Jedno spotkanie będzie trwało 2 godziny, a dany temat dany będzie realizowany przez okres od 2-4 tygodni.

Kurs dla uczniów gimnazjów i szkół średnich.

kiedy: każda środa od 18.00 – 20.00 (od września 2017)

karnet miesięczny: 120 zł

zgłoszenia i pytania: warsztaty@galeriaszara.pl / tel.502 764 146

KURS SZTUKI DLA DOROSŁYCH I SENIORÓW

Kurs przeznaczony dla osób dorosłych oraz seniorów, mający na celu nie tylko rozwijanie umiejętności plastycznych, ale także przybliżenie sztuki współczesnej w ogóle. Spotkania będą koncentrowały się na aspekcie praktycznym, takim jak lekcje rysunku lub malarstwa, i łączyły go z elementami teoretycznymi, to znaczy historią sztuki oraz teorią sztuki współczesnej. Zajęcia mają ułatwić swobodne poruszanie się po płaszczyźnie sztuki najnowszej. Priorytetem jednak będzie rozwijanie indywidualnej ścieżki twórczej każdego z uczestników zajęć. Możliwe będą też konsultacje prac realizowanych poza zajęciami.

kiedy: każdy czwartek od 18.00 – 19.30 (od 21 września 2017)

karnet miesięczny: 100 zł

zgłoszenia i pytania: warsztaty@galeriaszara.pl / tel.502 764 146

OFERTA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI ORAZ GRUP ZORGANIZOWANYCH

  • oprowadzanie po wystawie, omówienie prac oraz umieszczenie ich w szerszym kontekście historii sztuki współczesnej
  • warsztaty tematyczne z oprowadzaniem kuratorskim po aktualnej wystawie
  • warsztaty tematyczne z elementami edukacji z zakresu sztuki współczesnej
  • warsztaty plastyczne dostosowane do podstawy programowej

W celu otrzymania szczegółowej propozycji dostosowanej do Waszych potrzeb prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

zgłoszenia i pytania: warsztaty@galeriaszara.pl / tel.502 764 146

JOGA – SZTUKA ŻYCIA

Specjalna propozycja dla osób mających ochotę doświadczać wystaw w galerii w nieco inny sposób niż zwiedzanie 🙂
W trakcie zajęć jogi będziemy odkrywać połączenie z ciałem w przestrzeni, która regularnie się zmienia dzięki artystom zaproszonym do wystawiania swoich prac.

Dla kogo: „Każdy kto potrafi oddychać, może ćwiczyć jogę” Krishnamacharya
Czas trwania zajęć: 1h 45min
Grupa: max. 8 os.


Koszt:
– pojedyncze zajęcia –  25 zł
– karnet (4 wejścia) – 80 zł


Harmonogram:
Poniedziałek, 19.00 –  praktyka wieczorna – regeneracyjna, pasywna połączona ze świadomym oddechem, zakończona 15 min relaksem.

Wtorek, 9.00 – praktyka poranna – energiczna połączona z ćwiczeniami oddechowymi, zakończona 15 min relaksem.

Zajęcia prowadzi:

Katarzyna Spyra – pierwszy raz na macie stanęła 15 lat temu. Swoją praktykę jogi kontynuowała przez te lata pod okiem jednego nauczyciela Marka Lewandowskiego. To kluczowe z uwagi na holistyczne podejście do praktyki ucznia, który na swojej ścieżce pokonuje wiele wyzwań, a nauczyciel konsekwentnie mu towarzyszy w tej drodze.
W międzyczasie doskonaliła swój warsztat w Polsce i w Indiach pod okiem nauczyciela Ojca Joe Pereiry. Obecnie swoją praktykę rozwija w ramach kursu nauczycielskiego w Instytucie Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu.

zgłoszenia i pytania: warsztaty@galeriaszara.pl / tel.502 764 146